TOPNÁ TĚLESA     ARMATURY     KOTLE     PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ

Montop zajišťuje prodej, montáž a servis kotlů na všechny druhy paliv (DAKON, PROTHERM, VAILLANT, JUNKERS, NEFIT, BUDERUS VIESSMANN). Specializujeme se na výjimečné plynové kotle předních německých firem. 

Kompletní ceník námi doporučovaných produktů firmy Viessmann si můžete stáhnout ve formátu pdf (k prohlížení potřebujete Acrobat Reader).  CENÍK.PDF

Viessmann Vitopend Plynový vytápěcí kotel se provozuje bez prachu  a nečistot v místě jeho    instalace, proto je možno jej použít i mimo sklepní prostory. Je vhodný pro    individuální vytápění bytů, které vykazují nižší  náklady na spotřebované teplo. Nástěnné kotle  jsou průtočné a mají ve srovnání s kotli stacionárními  kotli menší  rozměry. Mohou mít vestavěný systém ohřevu teplé vody a nejsou problémy s umístěním na chodbách, v kuchyních nebo koupelnách, kde je možnost zajištění vhodného přívodu vzduchu pro spalování a rovněž bezpečného odvodu spalin. Tento požadavek se řeší buď napojením do komína nebo s odtahem ventilátoru (turbo).

Doporučované typy kotlů:

VIESSMANN VITOPEND 100 

 Komfortní řešení pro menší bytové jednotky.Topný nebo kombinovaný kotel je možno zavěsit i ve výklencích nebo i ve skříních  -  ve všechViessmann Vitopend 100 případech použití, v provedení závislém (komín) či nezávislém (turbo) na vzduchu v místnosti. Vitopend je zvláště úsporný, díky modulovanému hořáku spálí plyn čistě, má velmi jednoduchý servis. Výkon mění podle teploty prostoru pomocí integrovaného systému a rozhraní laptopu Optolink. Kotel poskytuje vysoký komfort teplé vody díky deskovému tepelnému výměníku (kombinovaný). 

Výkon            10.5 - 24 kW

Rozměry        406 x 500 x 900 mm

V provedení kombi Vám namontujeme i zásobníkový ohřívač Vitocell. Vitocell 100 - smaltovaný zásobník s objemem 80 až 200 litrů Vitocell 300 - nerezavějící ocel, objem 80 až 160 litrů.                                                                                      

 VIESSMANN VITOGAS 100

Nízkoteplotní plynový kotel pro plynule snižovanou teplotu kotlové vody s výkonem 11 až 144 kW. Díky kompaktním rozměrům jej lze jednoduše Viessmann Vitogas 100 instalovat v malých místnostech a výklencích. Vitogas je úsporný kotel z hlediska pořizovací ceny i spotřeby energie.Má vysokou spolehlivost a dlouhou životnost.  Palivo je v něm spalováno s vysokou účiností s nízkým  obsahem škodlivin ve spalinách vlivem atmosférického směšovacího hořáku s nadstechiometrickou směsí.  Splňuje přísné požadavky na ekologický certifikát "Modrý Anděl" a nové švýcarské normy o udržování čistoty vzduchu. Vitogas 100 má nízkou spotřebu energie díky plynule snižované teploty kotlové vody normovaný stupeň využití činí 92 %. Dodává se v širokém výkonovém spektru, které zcela pohodlně vytopí i větší stavby. Tabulku všech výkonových variant včetně  rozměrů najdete zde.

Vitogas-regulace

 

 

 

 

VIESSMANN VITODENS 100 - 200 - 300

Tajemství  kotlů VITODENS spočívá ve vysoce účinném kondenzačním výměníku tepla. Jedná se o intenzívní využívání doplňkového tepla topných plynů místo toho, aby unikaly komínem. Kotle Vitodens 100-300 dosahují normového stupně využití až 108 %. Vitodens je vybaven inte-grovaným systémem rychlého ohřevu vody.S kotlem Vitodens 300 získáte i sálavý hořák Matrix potažený katalytickou vrstvou, díky němuž jsou emise oxidů dusíku nižší, než je měřící práh podle normy DIN. Obsluhu zajišťuje intuitivní rozhraní v podobě řídící jednotky Comfortrol.

Viessmann Vitodens

 

Vitodens 100  výkon 8 - 24 kW   

406 x 500 x 900 mm

Vitodens 200  výkon 4 - 60 kW 

406 x 500 x 900 mm

Vitodens 300  výkon 8 - 24 kW 

515 x 560 x 900 mm

 

   Hořák MatriX   Kondenzační plocha

 

Další typy kotlů a příslušenství VIESSMANN

Střední a velké kotle VIESSMANN

Firma Montop dodává široký sortiment kotlů následujících značek:

Viessmann  Junkers      Vaillant Buderus